JAK PRAWIDŁOWO KONTUROWAĆ TWARZ?

by - 08:11


Jedni nie wyobrażają sobie bez niego żadnego make’upu, inni unikają, bo boja się oszpecenia. Modne konturowanie twarzy – jak robić je efektownie? Na co zwracać uwagę?

Konturowanie twarzy – kosmetyki.

Początkujące osoby, które nie mają doświadczenia w konturowaniu, powinny zdecydować się na wersję w pudrze. Najlepsza będzie gotowa paleta do konturowania, ponieważ bardzo często w zestawach znajduje się też instrukcja obsługi, która wyjaśnia etapy konturowania krok po kroku. Natomiast dla tych, którzy mają trochę doświadczenia, dobre będą produkty o kremowej konsystencji w kredkach i sztyftach.

Pędzel do konturowania.

Pędzle do konturowania różnią się od siebie wielkością i kształtem. Wybór tak naprawdę zależy od Twoich preferencji. Jedni czują się dobrze z dużymi pędzlami, które są w stanie omieść za jednym zamachem większą część twarzy. Inni, wolą te mniejsze, do precyzyjnego na poszczególne partie twarzy np. na grzbiet nosa. Najczęściej pędzel do konturowania składa się z dwóch rodzajów włosia i jest ścięty pod kątem. Popularne są także pędzle o kulistej.


Etapy konturowania.

Zasada konturowania twarzy opiera się na nałożeniu na odpowiednie miejsca trzech produktów: rozświetlacza, bronzera i produktu do konturowania twarzy. Konturowanie twarzy modeluje kształt twarzy. Ważny jest nie tylko dobór kosmetyków, ale także zasadny ich nakładania – zgodny z kształtem naszej twarzy. 

Okrągła twarz – konturowania.

Cel: optyczne wydłużenie i wyszczuplenie. Produkt do konturowania powinny zostać nakładane jak najbardziej pionowo. Zaczynając na wysokości skroni i rysując literę „E” omieć boki przy uszach przeciągając produkt po policzkach po mocnym skosie w dół w kierunku nosa. Przy okrągłej twarzy możesz całkowicie zrezygnować z bronzera. Rozświetlacza użyj w okolicach brody, czoła i grzbiet nosa.
 
Owalna twarz – konturowanie.

W przeciwieństwie do twarzy okrągłej należy operować bardziej poziomymi liniami. Nakładanie produktu do konturowania powinno zacząć się już od wysokości ucha i przeciągnięcia w kierunku ust. Bronzer dodaj tak jak róż na kości policzkowe, a rozświetlacz na czoło, brodę i nos.


Kwadratowa twarz – konturowanie.

Wyraźnie zarysowaną linię szczęki możesz złagodzić nakładając produkt do konturowania na kość jarzmową. Nakładając rozświetlacz na brodę nos i nad kości policzkowe możesz wykonywać okrągłe ruchy pędzlem.inspiration by Pinterest
______
zobacz również :

___
follow me on FACEBOOK /click/ 

 
follow me on instagram - @justynapolska_fashion 

You May Also Like

4 komentarze

 1. Jak zwykle swietny wpis kochana, konturowanie to nie lada wyzwanie ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Trafiłam w dziesiątkę wchodząc do Ciebie na ten post :) Właśnie mam zamiar nauczyć się prawidłowego konturowania, mam już kilka wskazówek od Ciebie także zobaczymy jak mi to wyjdzie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wole produkty sypkie do konturowania, za kremowymi formułami nie przepadam. Jeśli chodzi o rozświetlacz, to ja rezygnuję z nałożenia go na tak dużą powierzchnię czoła, jedynie delikatnie przeciągam go z nosa.

  OdpowiedzUsuń
 4. W dalszym ciągu uczę się konturować twarz :)
  Moim zdaniem to jeden z najtrudniejszych etapów.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle