BŁĘDY W MAKIJAŻU, KTÓRE PSUJĄ JEGO EFEKT...

by - 17:29


NIE UŻYWASZ KREMU NAWILŻAJĄCEGO POD PODKŁAD

Masz suchą lub skórę z tendencją do przesuszeń? Nawilżający krem, powinien być podstawą Twojej pielęgnacji! Krem nawilży cerę, dzięki czemu temu podkład będzie miał szansę lepiej się z nią stopić. Wklep go w skórę, odczekaj aż się wchłonie, a dopiero potem nałóż podkład do twarzy. Wybieraj te kremy, które mają w składzie filtr.


ZOSTAWIASZ GRUDKI TUSZU NA RZĘSACH

To jeden z najczęstszych błędów! Często spowodowany pośpiechem. Grudki nie wyglądają estetycznie, dodatkowo szybko się osypują i tworzą tzw. efekt pandy!


ZA DUŻO NAKŁADASZ RÓŻ DO POLICZKÓW

Dodaje blasku, dziewczęcej świeżości…ale potrafi też stworzyć z pięknej buzi – klauna. Róż tak, ale z umiarem!
ŹLE BLENDUJESZ SWOJE KONTUROWANIE

Jeśli zdecydowałaś się na konturowanie, ok – ale postaraj się, aby blendowanie było estetyczne i poprawiło, a nie oszpeciło twoją twarz.


DOBIERASZ ZŁY ODCIEŃ KOREKTORA 

Za ciemny lub za jasny, korektor może popsuć nawet najpiękniejszy makijaż. Staraj się dobrać korektor idealnie pasujący i współgrający z odcieniem podkładu.


MALUJESZ SIĘ W ŚWIETLE SZTUCZNYM

Żaden podkład, cień, kosmetyk nie pomoże i nie poprawi wyglądu, jeśli będzie nakładany w sztucznym świetle. Łatwo wtedy o smugi, plamy…


NIE UŻYWASZ BAZY POD CIENIE

Piękny cień do powiek, ale… szybko się osypuje, roluje? Zapomniałaś o bazie pod cienie! Są one niezbędne do wykonania trwałego makijażu!inspiration by Pinterest, Cosmopolitan
______
zobacz również :

___
follow me on FACEBOOK /click/ 

 
follow me on instagram - @justynapolska_fashion 

You May Also Like

5 komentarze

  1. Sama czasem zapominam o bazie pod cień do powiew... przyznaję się bez bicia ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj malowanie się w odpowiednim świetle to największy mój problem, bo nie mam zbytnio miejsca w mojej kawalerce, by malować się przy świetle dziennym, choć wiem, że powinno się tak robić. :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Cześć. Ja używam pod podkład kremu z tołpy regulującego wydzielanie sebum, moja skóra nie jest przez to sucha, ale tym bardziej nie jest on nawilżający, wręcz przeciwnie daje efekt „tępej” skory i sprawdza mi się genialnie, co do bazy pod cienie, nie używam jej również, wystarczy mi zwykły korektor. Co do grudek od tuszu, czasem ciężko się ich pozbyć, zwłaszcza malując rzęsy kilkukrotnie, a znam osoby, które po tuszowaniu, podkręcają rzęsy zalotką, także nie polecam takiego widoku :)

    OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle