NA CO POSTAWIĆ W MAKIJAŻU, BY SIĘ NIE POSTARZYĆ ?

by - 13:21Czy zauważyłyście, że wiele gwiazd i tych celebrytek, którym zdecydowanie nie można zarzucić braku wyczucia estetyki, postawiły na make’upowy minimalizm?  Delikatne podkreślone oczy cieniem, policzki muśnięte różem i subtelne usta? Taki niby „no make’up” możemy zauważyć u zdecydowanej większości pań 30+, chyba już się domyślacie w jakim celu – aby nie tylko się nie postarzać, ale wręcz odjąć sobie kilka lat i zapewnić dziewczęcą świeżość.

Dziś podpowiem jak uzyskać efekt promiennej cery, za pomocą kilku kosmetyków, które na pewno macie w swojej kosmetyczce. Czasem wystarczy poznać tylko kilka trików, aby uzyskać spektakularny efekt używając naszych codziennych kosmetyków. Gotowi? Zaczynamy :)!

Która z partii Waszej twarzy jest najbardziej podatna na podrażnienia i na której najszybciej pojawiają się efekty zmęczenia? Oczywiście, chodzi o okolice oczu. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, delikatna i niestety cienie pod oczami, to problem wielu z nas. Każda z nas powinna mieć w swojej kosmetyczce korektor, który zakryje cienie.

Podstawą odmładzającego make’up jest rozświetlacz! Nie musi zawierać dużej ilości migoczących drobinek, nie chcemy przecież uzyskać efekty nadmiernego błyszczenia :). Rozświetlacz nałóż na szczyt kości policzkowych i tuż pod łukiem brwiowym, dzięki temu zabiegowi cera nabierze blasku i świeżości!

Więcej o polecanych rozświetlaczach do twarzy TUTAJ/click
Więcej o polecanym różu TUTAJ/click

Kolejną bardzo ważną sprawą jest podkład! To on w 95% pokrywa naszą cerę i jest fundamentem końcowego efektu. Jeśli do tej pory korzystałyście tylko z ciężkich podkładów, zapewniających wysokie krycie i mat, czas odstawić je na bok! Dostępne kremy BB i CC przeszły rewolucję i nie tylko są lekkie, odżywcze, ale mają coraz lepsze krycie i do tego nie podkreślają zmarszczek! A przecież tego chcemy uniknąć!

Więcej o polecanym podkładzie TUTAJ/click
Więcej o polecanym pudrze TUTAJ/click


A co z makijażem oczu? Grube, czarne kreski, ciemne smokey eye stop! W rozświetlającym makijażu powinny znaleźć się maksymalnie tylko 2-3 cienie, w tym jeden nie matowy. Najbardziej uniwersalne i delikatne kolory cienie to te bazujące na beżach i szarościach.

Więcej o polecanych cieniach TUTAJ/click

Warto również pamiętać o wytuszowaniu rzęs, długie i podkręcone rzęsy dodają uroku, oko jest bardziej zalotne! Nie zapominajmy o brwiach…Gruba, czarne, nienaturalne, namalowane a nie podkreślone…chyba kolejny raz nie muszę poruszać tego wątku :).

Na sam koniec podkreślcie usta pomadką lub najlepiej błyszczykiem w jasnych odcieniach!

Więcej o polecanych pomadkach TUTAJ/click
photos by Pinterest
___


follow me on FACEBOOK /click/ 


  1.  follow me on instagram - @justynapolska_fashion 

You May Also Like

12 komentarze

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle