CZEGO UNIKNĄĆ W MAKIJAŻU, BY SIĘ NIE POSTARZYĆ?

by - 10:18insp by Pinterest
Wielu stylistów, wizażystów, kosmetyczek napisało sporo artykułów i poradników na temat jak odjąć sobie za pomocą kilku zasad lat. Temat „odmładzania” jest tak obszerny i mimo zalewającej regularnie fali powtarzających się informacji o zabiegach odmładzających i liftingujących, grono zainteresowanych nie maleje, wręcz rośnie!

Niestety stres, zła dieta, życie w mieście, przemęczenie odbija się na naszej cerze. Powodując, że wyglądamy na starszych niż podaje metryka. Sięgamy wtedy po maskujące korektory, rozświetlacze i inne „cudo-odmładzacze”. Przyglądając się wielu osobom w różnym wieku dostrzegam, że czują potrzebę „dbania o siebie”, ale często poprzez niewiedzę, brak lustra :), braku smaku estetyki często sami sobie szkodzą i na własne życzenie dodają sobie kilka a nawet kilkanaście lat!

Kochane! Dziś nie o super rozświetlaczach i korektorach z bajki, ale o tym jak uniknąć postarzającego makijażu!

        Mocno podkreślone oczy – czarną i grubą kreską! Znacie to? Czy to bardzo młode osoby, czy panie w podeszłym wieku namolnie korzystają z mody pochodzącej z lat 90 - na bardzo wyraziste oko! Niestety w zdecydowanej większości przypadków, czarne krechy dodają, a nie ujmują lat. Dodatkowo, czarne kreski nie są teraz w czołówce top pożądanych :).

         Podkreślone oko – podkreślone rysy twarzy! Wiecie, że nieumiejętne i zbyt mocne konturowanie zamiast tylko podkreślić rysy, dodadzą lat! Zresztą samo przerysowane konturowanie stosuje się podczas charakteryzacji…postarzającej charakteryzacji w filmach, sztukach teatralnych :). 

          Kolejna sprawa to brwi… Wydaje mi się, że pisałam o nich już wystarczająco, a jednak wciąż temat należy do TOP :). Dlaczego? Dlatego, że wiele osób woli samemu działać, niż oddać się w ręce dobrej kosmetyczki-wizażystki, która potrafi wyperswadować upartej damie, że brwi cienkie jak igła lub kruczoczarne przy bladej cerze to wybór niekorzystny, bardzo niekorzystny…Oczywiście podałam tylko dwa przykłady z wielu popełnianych błędów w regulacji brwi. A przecież to one nadają naszej twarzy charakter i wyraz!

Czy zgadzacie się z moimi punktami? A może znacie jeszcze jakieś „postarzające wpadki”?
___
follow me on FACEBOOK /click/ 

 
follow me on instagram - @justynapolska_fashion 

You May Also Like

13 komentarze

 1. Brwi potrafią wiele popsuć wizerunku, nie ciepię nitek, ale przerysowane brwi też mnie drażnią.

  OdpowiedzUsuń
 2. O brwiach można dużo pisać :) nie cierpię tych cienkich

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie przerażają ludzie z narysowanymi brwiami czarną kredką, takie cienkie kreski;P chyba kojarzą mi się z klaunem;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie brwi to podstawa. Dobrze zrobione potrafią nadać wyrazu całej twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm a mnie chyba najbardziej przerazaja ludzie, ktorzy daja sobie prawo mowienia innym jak maja wygladac i jsk zyc. Bo oni to lubia tal albo tak a jesli nie pasujesz do ich "lubie" to natychmias padnie masa komentarzy jakim to jestes niudacznikiem itp. bo masz np. Nie takie brwi jak oni lubia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu raczej nikt nikomu nie każe wyglądać tak jak ktoś lubi, tylko RADZI jak dobrze wyglądać :)

   Usuń
 6. Bardzo pomocne porady, jako kobieta 35+ musze uwazac aby sie jeszcze nie postarzyc hihihi Z przyjemnoscia obserwuje <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę zacząć zwracać na to uwagę. Dobrze, że o tym piszesz, w końcu...latka lecą :(
  Jeszcze niedawno byłam nastolatką, a tu nagle dorosłe życie :0

  OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle