PRZYŚPIESZAJĄ STARZENIE ...

by - 09:02Chodzimy na zabiegi kosmetyczne, czytamy poradniki i staramy się trzymać zdrową dietę, aby wyglądać i czuć się zdrowo. Stosujemy kremy, olejki, które maja poprawić, skorygować. Czy nie powinniśmy starać się zapobiegać upływowi czasu?
Przed Wami mini lista błędów, które popełniamy czasem nieświadomie, które sprzyjają szybszemu starzeniu cery i skóry.

Częste złuszczanie cery
Peelingi są potrzebne naszej skórze, aby pozbyć się starego naskórka. Po zabiegu, nasza cera jest gładsza, bardziej promienna. Jednak zbyt częste i intensywne złuszczanie prowadzi do tego, ze  skóra staje się ekstremalnie cienka, wrażliwa i podatna na wysuszenie. 
Brak toniku po oczyszczaniu cery
Bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji jest to, aby po każdym myciu twarzy, użyć odpowiedniego toniku lub mgiełki. Toniki normują pH skóry, zapobiegając jej odwodnieniu.
Złe pozbywanie się niedoskonałości
Wyciskanie pryszczy, to najgorsza praktyka dla naszej cery, która staję się podrażniona i zestresowana. Dodatkowo wyciskanie pryszczy powoduje uwalnianie się wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia.
Nie stosowanie kremu nawilżającego
Powinna go mieć każda z nas. Krem nawilżający jest podstawą profilaktyki przeciwstarzeniowej. Bez niego skóra odwadnia się, a to z kolei prowadzi do szybkiego starzenia się naszej skóry.

Zapominasz o pielęgnacji dekoltu i szyi
Dbasz o cerę, a o skórę dekoltu i szyi już nie? Popełniasz duży błąd! Skóra poniżej linii brody starzeje się równie szybko.

all photos by Pinterest 


You May Also Like

4 komentarze

  1. Najszybciej starzeje się szyja i dekolt, nie można o tym strefach zapominać. I odpowiednia pielęgnacja wieczorna jest bardzo ważna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie! Skóra na twarzy to jedno, ale z tego co słyszałam najszybciej starzeje się właśnie dekolt - tam skóra jest cieniutka i łatwo poddaje się upływowi czasu :( Niemniej jednak post świetny - rzeczowy i konkretny. Warto zapamiętać :)

    OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle