ZŁY PODKŁAD? PO CZYM GO SPRAWDZIĆ?

by - 06:51


Czy istnieje uniwersalny podkład, który sprawdzi się u każdej z nas? Nie znam takiego :). Jednak doskonale wiem, że źle dobrany podkład potrafi bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jak zatem rozpoznać, ze mamy źle dobrany podkład? Zapraszam do lektury :)

1.    Na Twojej buzi pojawiły się wypryski – to znak, że w składzie podkładu jest zbyt wiele uczulających chemicznych składników, lub podkład zatyka pory doprowadzając do stanów zapalnych.
Porada: spróbuj podkładów na bazie naturalnych składników lub na minerałach.
2.    Spływający makijaż już po pierwszych godzinach po aplikacji, to także spory problem i znak, że wybrałaś zły podkład.
Porada: jeśli masz cerę tłustą, mieszaną wypróbuj podkładów dedykowanych twojej cerze. Postaw na te, które są płynne, ale po wyschnięciu zamieniają się w puder. Nie zapomnij o pudrze matującym.

3.    Smugi – chyba każda z nas choć raz zaliczyła wpadkę z źle dobranym podkładem :).
Porada: przyjrzyj się swojej cerze w naturalnym świetle. Jeśli jest bardziej różowawa, szukaj podkładu o zimnych tonach. Natomiast jeśli jest żółtawa, musisz wybierać te ciepłe.
4.    Borykasz się z widocznymi i rozszerzonymi porami? To znak, że podkład jest zbyt gęsty i jego konsystencja osiada się na porach jednocześnie je powiększając.
Porada: wypróbuj podkłady o lżejszej formule. Warto także zainwestować w bazę, która bardzo dobrze przygotowuje cerę, wygładza ją i nie osadza się na porach.

5.    Podkład zbiera się na liniach i podkreśla zmarszczki.
Porada: tutaj na ratunek powinien przyjść podkład o właściwościach nawilżających. Na rynku dostępne są podkłady z kwasem hialuronowym. Spróbuj także lekkich kremów BB, które nie wysuszają cery.

all inspiration/pictures by Pinterest
_________________
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
___

follow me on FACEBOOK /click/ 
 follow me on instagram - @justynapolska_fashion 

You May Also Like

6 komentarze

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle