JAK UZYSKAĆ IDEALNY KSZTAŁT BRWI?

by - 07:18


Kształt, kolor brwi odgrywa bardzo ważną rolę, zresztą same niejednokrotnie się o tym przekonałyście. Bardzo często dostaje od Was komentarze dotyczące odpowiedniego kształtu, a posty dotyczące brwi cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Dziś kilka słów o brwiach, a dokładnie o tym jaki kształt pasuje do naszej twarzy?
Najistotniejszym elementem w doborze kształtu brwi jest owal twarzy i osadzenie oczu. Trzeba pamiętać, aby ich kształtem nie powielać zarysu twarzy, np. przy okrągłej twarzy brwi powinny mieć ostre kanty, a przy ostrych rysach twarzy łagodzimy je zaokrąglonym kształtem łuku brwiowego.

Twarz podłużna – jeśli jesteś posiadaczką pociągłej twarzy, to najlepiej będą prezentować się szerokie brwi. Dlaczego? Ponieważ poziome linie optycznie skracają twarz. Brwi powinny być niemal proste, a na końcach opadać w dół.

Twarz trójkątna – mając trójkątną twarz, staraj się osiągnąć to, aby szerokie czoło wydawało się węższe. Dobrze wymodelowane brwi powinny unosić się lekko ku górze przy końcach. 



Twarz owalna – posiadaczki owalnej twarzy najlepiej będą wyglądały w brwiach o kształcie łagodnego łuku. Przy twarzy owalnej końce brwi powinny być wyraźnie cieńsze.

Twarz w kształcie serca – tutaj brwi najlepiej żeby były w 2/3 długości wygięte i powinny opadać w dół. Końcówka brwi może być nieco dłuższa.

Twarz kwadratowa – w tym przypadku potrzebne jest złagodzenie rysów twarzy, dlatego kształt brwi powinien być łagodny i lekko okrągły.

Twarz okrągła – tak jak w przypadku kwadratowej twarzy potrzebne jest złagodzenie, tak w okrągłej bardziej wyostrzenie. Najlepiej sprawdzą się brwi o kształcie lekkiego trójkąta, wyostrzone z mocniejszym zaznaczeniem łuku wzniesienia.





all inspiration by Pinterest


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

___


follow me on FACEBOOK /click/ 

 
follow me on instagram - @justynapolska_fashion 

You May Also Like

6 komentarze

  1. Kochana bardzp pomocny wpis w poszukiwaniu swoich idealnych brwi <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny wpis! Bardzo mi nim pomogłaś. Mam dziwne brwi i od dawna z nimi walczę. Zastanawiam się nawet nad zrobieniem brwi metodą piórkową. Niestety sama nie potrafię namalować sobie ładnych brwi.

    OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle