TE NAWYKI PRZYŚPIESZAJĄ STARZENIE!

by - 12:42

Czasem nawet nie zadajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo, nasze działania niekorzystnie wpływają na jakość naszej cery. Myślimy, że skoro zainwestowaliśmy w dobrej jakości kosmetyki, jesteśmy systematyczni, to jest dobrze. Niestety, czasem mając dobre intencje, sami siebie krzywdzimy. Jakie najczęściej popełniamy błędy?

1.    Źle zmyty makijaż oka
Do demakijażu oka, najlepiej stosować specjalnie przeznaczone do tego produkty. Warto pamiętać, że skóra pod oczami jest 5 razy cieńsza, od skóry twarzy. Dlatego jest bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia.

2.    Tylko płyn micelarny
Popularność płynów micelarnych nikogo nie dziwi. Są skuteczne, przyjazne dla skóry… Jednak stosowanie ich jako jedyny produkt do demakijażu jest błędem. Jak każdy tego typu produkt usuwa brud, ale i wysusza cerę. Nigdy nie zostawiaj płynu micelarnego na skórze.

3.     Bardzo często popełnianym błędem przez kobiety jest brak tonizacji cery po myciu twarzy. Dobre toniki wyrównują Ph skóry, ale także świetnie ją nawilżają.

4.    Najpopularniejszy błąd młodości – wyciskanie pryszczy i zaskórników. Blizny, przebarwienia, powiększone stany zapalne… Chyba nie muszę nic więcej dodawać w tym temacie :).


5.    Brak filtra.  Filtr powinien znaleźć się w każdym kremie jaki stosujemy na cerę. Filtry chronią naszą cerę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, tym samy, chroniąc cerę przed wczesnym starzeniem.all photos by Pinterest 

You May Also Like

5 komentarze

 1. Bardzo ciekawy artykuł. Czy to oznacza, że po użyciu preparatu to demakijażu powinnam dodatkowo oczyścić twarz czystą wodą? Nigdy tego nie robiłam. Uznałam wręcz, że płyn micelarny jest dodatkowym preparatem wpływającym na jakość skóry twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja dodam jeszcze od siebie ze slonce, ogolnie znam z autopsji kiedys nie nosilam okularow przeciwslonecznych :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety wszystko prawda. Warto wyrobić dobre nawyki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. słońce słońce i jeszcze raz słońće, ono głównie powodują starzenie skóry

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wpis, większość z nas na pewno nie zdaje sobie sprawy z tego. Dodałabym jeszcze brak używania odpowiednich kremów, osobno do stref pod oczami i osobno do reszty twarzy.

  OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle