CO NISZCZY NASZE PAZNOKCIE?

by - 14:14
Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że nasze nawyki i przyzwyczajenia mogą nam zaszkodzić. Dziś kilka słów o przyzwyczajeniach, które prowadzą do zniszczenia płytki paznokcia.

1.    Piłowanie mokrych paznokci – jeśli do tej pory to robiłyście, to w dużej mierze sobie szkodziłyście! Mokre i miękkie paznokcie mogą się szybciej złamać i są bardziej podatne na uszkodzenia!

2.    Sprzątanie bez rękawiczek ochronnych. Tutaj cierpią nie tylko paznokcie, ale także nasze dłonie. Detergenty, chemia, długotrwałe moczenie dłoni w wodzie osłabia i niszczy dłonie i paznokcie.

3.    Obgryzanie paznokci i skórek. Czy zdajesz sobie sprawę jakie wiele bakterii masz na dłoniach? No właśnie…Dodatkowo obgryzione paznokcie maja nie regularny kształt i są po prostu nieestetyczne!

4.    Samodzielne ściągnie tipsów i hybryd. Jeśli nie macie profesjonalnego sprzętu, nie macie wprawy…to najlepiej udać się do ekspertki. Efekt zniszczonych i osłabionych paznokci macie gwarantowany!


5.    Niezdrowa dieta. Brak zbilansowanej diety odbije się na całym organizmie, także na paznokciach. Bogata w witaminy dieta wzmocni płytkę paznokci.photos by Pinterest


______
zobacz również :

___
follow me on FACEBOOK /click/ 

 
follow me on instagram - @justynapolska_fashion 

You May Also Like

5 komentarze

 1. Przydatny post i ładne inspiracje paznokciowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatne porady. Ostatnie paznokcie mi się najbardziej podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie niestety hormony oraz sprzatanie bez rekawiczek to moja zmora dla paznokci ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem trenerem LCN i potwierdzam, nieumiejętne ściąganie hybryd to w ostatnim czasie jakaś plaga. Dziewczyny robią sobie krzywdę, a potem i tak biegną po poradę do kosmetyczki. Niewinny błąd, czasami owocuje nawet wielkim bólem. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle