Jakie modowe FAUX PAS popełniamy latem ?

by - 11:39
Lato to czas, kiedy spod zimowych, ciężkich płaszczy odsłaniamy swoje „prawdziwe” kobiece walory. Nie bez powodu powstają różnego rodzaju akcje challenge i diety, które mają przygotować nasze ciało do formy super bikini…Tak, tak…Niektóre z nas wolą żmudnie pracować nad swoją formą, a inne z różnych powodów wolą maskować wystające tu i ówdzie, nie zawsze udanie :). Znasz to uczucie kiedy próbujesz dopiąć spodenki, które poprzedniego leżały na Tobie świetnie? Wybrnięcie z niewygodnej sytuacji nie jest łatwe, ale możliwe! Możesz spróbować przejść na dietę, zacząć regularnie uprawiać sport lub…kupić większe ubrania :)! Tak Kochane, nie ma nic gorszego niż wbijające się w skórę odzienie, ledwo opinające wylewające się zewsząd boczki. Moim celem nie jest obrażanie, ale przestrzeżenie Was przed MODOWYMI WPADKAMI, które powtarzają się w każdym wakacyjnym sezonie!

1. Zbyt ciasna bluzka i za mały biustonosz! Najczęściej spotykana ujma Polek! Wałeczki tłuszczu na plecach związane niczym niedzielna rolada sznurkiem… A wystarczy nieco większa bluzka, ciut szerszy stanik.

2.   To prawdziwe przekleństwo…Prześwitujące legginsy spod których śmiało wyglądają mało gustowne majtochy! W najgorszych wersjach jest na nich dziura w najbardziej newralgicznym miejscu….ehhh. A wystarczy przejrzeć się w lustrze także z tyłu, ewentualnie założyć dłuższą tunikę…

3.    Kupowanie za małego obuwia, to niestety wada dotykająca także wydawać się mogło „kobiet z klasą i z kasą”. Ileż to razy na ściankach zobaczyć można wypielęgnowane, ale za długie paluszki na ślicznych bucikach! Kupując obuwie, szczególnie te z odkrytymi palcami, należy pamiętać aby były dopasowane – nie za małe, nie za duże!

4.   Starszym Paniom można wybaczyć stare nawyki noszenia pończoch, ale jak zrozumieć młode dziewczyny, które świadomie zakładają „pończoszane” skarpety i podkolanówki do spódnic? O zgrozo jeśli są w kolorze czarnym, a but jasny…

5.    Dla jednych to wcale żadna wpadka tłumacząc, że na młodych i ładnym to wypada…A dla innych to absolutne faux pas! O czym mowa? O bardzo krótkich szortach, które solidaryzują się z pośladami ceniących wolność :). Jakie jest Wasze zdanie?

6.   Strój kąpielowy powinien być praktyczny i spełniać swoją rolę, czyli zasłaniać nagość nie tylko wtedy gdy stoimy w bezruchu! Nie ma nic bardziej zawstydzającego niż za mały strój kąpielowy, spod którego co rusz przy każdym ruchu swoje (nie)wdzięki witają się z speszonym wzrokiem przechodniów! Ten problem dotyczy nie tylko Pań…:).


Mam nadzieję, że moje słowa nikogo nie dotknęły, a jedynie zmobilizowały Was do przejrzenia letniej garderoby… :)!

You May Also Like

10 komentarze

 1. Legginsy, które prześwitują, a ich właścicielka nosi rozmiar XXL to jest chyba największa tragedia :(

  OdpowiedzUsuń
 2. W pełni zgadzam się z wszystkimi punktami, o których tu napisałaś i zastanawiam się czy to już wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podpisuję się pod wszystkim! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne rady naprawdę korzystne :)
  Zapraszam do mnie: http://swiatwedlugidoli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Biustonosz z obwodem na szyi i wylewającymi się z niego piersiami - zdecydowanie największy grzech odzieżowy Polek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hehe masz rację, najbardziej nie lubię tych legginsów do krótkich bluzek, dla mnie legginsy to nie spodnie, można je nosić do dłuższych tunik lub po ​domu

  OdpowiedzUsuń
 7. Hehe masz rację, najbardziej nie lubię tych legginsów do krótkich bluzek, dla mnie legginsy to nie spodnie, można je nosić do dłuższych tunik lub po ​domu

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę że nie do końca można się ze wszystkim zgodzić. Ale jak to się mówi o gustach się nie dyskutuje. Co do jednego masy racje, punkt 2 a raczej wciskanie się w coś. Co nie jest dla nas przeznaczone a legginsy sportowe kolorowe powinny właśnie do sportu być przeznaczone.

  OdpowiedzUsuń
 9. Post ani trochę obraźliwy, nawet wyczulam w nim nutkę humoru ;) zgadzam się z wszystkimi punktami ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Post ani trochę obraźliwy, nawet wyczulam w nim nutkę humoru ;) zgadzam się z wszystkimi punktami ;)

  OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle