PRODUKT, KTÓRY DZIAŁA CUDA!

by - 12:38


Dziś słów kilka o korektorach pod oczy, które odgrywają bardzo ważną rolę! To dzięki nim wyglądamy promiennie, mimo nie przespanej nocy, lub zmęczenia. To one sprawiają, ze wyglądamy młodziej. Jak dobrać odpowiedni korektor? Jak go efektownie nakładać? Odpowiedzi znajdziecie w dalszej części postu!

Korektor źle dobrany do rodzaju i koloru cery może sprawić wiele kłopotów, np.: zbierze się w zmarszczkach, nie przykryje zasinień, wysuszy delikatną skórę pod okiem. Zły odcień, sprawi, ze będziemy prezentować się groteskowo.

Jak nakładać korektor?
 • Delikatnie opuszkami palca najlepiej jest wklepać lekkie, rozświetlające korektory. Korektor idealnie stopi się z cerą i nie zbierze w zmarszczkach. 
 • Gąbeczką najlepiej nakładać korektory o średnim i mocnym poziomie krycia. 
 • Pędzlem te najbardziej napigmentowane i kryjące korektory.

Dobierając kolor, wybierz korektor o ton jaśniejszy od podkładu, ale trzymaj się tonacji swojej skóry.

Jeśli zależy Ci nie tylko zamaskowaniu lekkich zasinień, ale na uzyskaniu młodzieńczego spojrzenia, zdecyduj się na korektor rozświetlający. 


Czym nakładać korektor?

Najlepsze do nakładania będą pędzle syntetyczne okrągłe, dość duże i mocno zbite. Jeśli zdecydujesz się na zwilżoną gąbkę, to  w większości przypadków da ona naturalny efekt, ponieważ wchłonie nadmiar kosmetyku, który mógłby się zebrać w zmarszczkach lub zwarzyć.


Baking – tak czy nie?

Wiele makijażystek, nie wyobraża sobie używania korektora bez zastosowania bakingu, czyli aplikacji nadmiernej ilości pudru pod okiem, który „zapieka” korektor. Puder utrzymuje korektor przez cały dzień, bez ścierania i poprawek. Jednak baking ma również swoich przeciwników, którzy uważają, że osoby ze suchą i dojrzałą skórą, będą narażone na dodatkowy czynnik wysuszający delikatną skórę pod oczami.

all photos by Pinterest 

You May Also Like

6 komentarze

 1. Używam gabeczki żeby dokładnie rozprowadzić korektor. Mój ulubiony to liquid camouflage od Catrice 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda - korektor najrozsądniej jest nakładać gąbeczką...

  OdpowiedzUsuń
 3. muszę sobie sprawić taką gąbeczkę i oczywiście lepszy korektor :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nakładam korektor gąbeczką, ponieważ tak mi najwygodniej. Używam korektora od Lovely i jestem z niego bardzo zadowolona. Minusem jego jest to, że ciemnieje :)

  OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle