CZYM I JAK KONTUROWAĆ TWARZ?

by - 10:06Nie trzeba być mistrzem wizażu, aby wiedzieć, że pewne techniki make’upu, mogą zdziałać wiele dobrego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, narzędzi czy gadżetów, które umożliwią nam wykonanie profesjonalnego makijażu. W sieci znajdziemy wiele poradników, które uczą jak i gdzie aplikować kosmetyki.
Dzisiejszy post poświęciłam chyba najpopularniejszemu trendowi ostatnich miesięcy – konturowaniu. Dziś nie o samych technikach, a produktach. Konturować możemy m.in. dzięki sztyftowi, na mokro lub na sucho.

Konturowanie na mokro
Do konturowania na mokro potrzebne są nam produkty o płynnej konsystencji. Do ich stosowania konieczna jest gąbeczka typu beauty blender lub pędzle do blendowania. Zaletą konturowania na mokro jest efekt jaki osiągamy – wyrazisty. Kosmetykom w kamieniu, trudno osiągać tak spektakularne efekty. Dodatkowo konturowanie na mokro zapewnia także bardziej naturalny efekt. Płynna konsystencja lepiej współpracuje z innymi kosmetykami.Konturowanie na sucho 
Aby wykonać konturowanie na sucho, potrzebne są kosmetyki w pudrze. Zaletą konturowania na sucho jest to, że nie potrzebujemy wprawy, aby go poprawnie użyć. Aplikacja jest łatwa i szybka. Dla tych z Was, które dopiero zaczynają przygodę z konturowaniem, te kosmetyki będą dla Was najlepsze.Konturowanie dzięki sztyfcie
One także należą do „konturowania na mokro” jednak sztyft ułatwia nam aplikację, wystarczy „przejechać” po wybranych partiach twarzy, aby narysować ciemne i jasne smugi, które następnie rozcieramy.

Photos by Pinterest

Konturowanie za pomocą kremowych kosmetyków
Zazwyczaj są one dostępne w paletach, gdzie do pary potrzebujemy pędzla. Co nie należy do najłatwiejszej z metod. Plusem jest to, że osiągamy intensywne konturowanie.

You May Also Like

7 komentarze

 1. Od jakiegoś czasu bardzo polubiłam bronzery i rozświetlacze, choć stosują wyłącznie na boki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie najczęsciej do tego celu używane są brązery no i rozświetlacz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle cenne porady, uwielbiam zarowno bronzery jak i moc rozjasniajacych pudrow :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele dziewcząt ma problem z odpowiednim konturowaniem twarzy...

  OdpowiedzUsuń
 5. a jaki polecacie rozświetlacz i brązer???

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się post, bo uwielbiam zanurzać się w drogerii i kupować kosmetyki, a Twój post wyszedł mi jako odpowiedz na wiele moich wątpliwości. Dziękuje.

  OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle