IDEALNY KSZTAŁT BRWI : jak go wykonać?

by - 06:52Gdybym miała wybrać najprężniej rozwijający się sektor w dziedzinie kosmetyki i wizażu twarzy, to bez zastanowienia wybrałabym brwi! Jeszcze 20 lat temu niewiele kobiet decydowało się na regularne ich podkreślanie. Regulację, hennę czy „malowanie” decydowała się co 5 polka. A dziś? Tradycyjna henna odchodzi do tzw. lamusa! Obecnie modne stają brwi metodą permanentną, microblading…

Decydując się na jakąkolwiek formę ich podkreślenia, musimy pamiętać, aby ich kolor, kształt, intensywność były dopasowane do rysów twarzy, urody itd. Efekt wiecznego zdziwienia, czyli mocno podniesione brwi to chyba jeden z najbardziej kiczowatych :). 
Jakimi zasadami powinniśmy się kierować, aby brwi podkreśliły nasze piękno? Jak dopasować kształt brwi do twarzy? Oto kilka wskazówek:
Twarz podłużna – zdecyduj się na nieci bardziej szersze i gęste brwi, ponieważ poziome linie optycznie skracają twarz. Kształt brwi powinien być niemal prosty, a na końcach opadać w dół.
Twarz trójkątna – tutaj najbardziej uwypuklone jest szerokie czoło, dlatego brwi powinny optycznie zmniejszyć je. Dobrze wymodelowane brwi powinny unosić się lekko ku górze przy końcach. dodatkowo powinny być wyraźnie zagęszczone. 
Twarz owalna – przy tego typu twarzy najładniej będą prezentować się (i także ładnie eksponować rysy), brwi o kształcie delikatnego łuku, a ich powinny być wyraźnie cieńsze.
Twarz w kształcie serca – tutaj najbardziej będą pasować brwi delikatne wygięte w 2/3 długości i opadać w dół.
Twarz kwadratowa – ostre i wyraźne rysy twarzy, ładnie zostaną złagodzone poprzez delikatne zaokrąglone brwi. Twarz stanie się bardziej subtelna i kobieca.
Twarz okrągła – tak jak w przypadku kwadratowej twarzy, tutaj także trzeba postawić na kontrast! Największym błędem jest wybranie pół okrągłych brwi! Brwi powinny być wyraziste, trochę przypominające trójkąt.


insp by Pinterest


Dziewczyny! Napiszcie, czy Wasze brwi oddajecie w ręce pań z salonów kosmetycznych, czy same o nie dbacie? 


______
zobacz również :


___
follow me on FACEBOOK /click/ 

 
follow me on instagram - @justynapolska_fashion 

You May Also Like

11 komentarze

 1. W życiu bym nie oddała moich brwi nikomu z salonów.Wiele razy byłam i efekt ten sam czyli byłam niezadowolona.Nie ma to jak samemu o nie zadbać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. These brows are looking good !

  Sara
  www.thecrimeofashion.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Twoje wpisy z kategorii beauty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietne porady, w koncu ladne brwi to rama naszej twarzy <3

  OdpowiedzUsuń
 5. ja o swoje dbam sama a Twój post na pewno nie jednej z dziewczyn się przyda ;)

  zapraszam do siebie -> KLIK :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja o swoje dbam sama, ponieważ nie wymagają sporo pracy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oho, przypomniały mi się moje krzywo wymalowane, cienkie brwi z liceum. Malowane jakąś najtańszą, drogeryjną kredką. Od kiedy przerzuciłam się na malowanie tuszem, problemy się dziwnym trafem skończyły.
  A reguluję i maluję sama od zawsze. Z lepszym lub gorszym skutkiem. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wolę dbać sama. Raz poszłam do kosmetyczki i nieźle mnie spaskudziła :/

  https://szyszka-pisze-blog.blogspot.com/2019/01/5-najbardziej-zachwycajacych-miejsc-w.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś chodziłam do kosmetyczki, teraz sama się uczę tego fachu ;)

  OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle