OOTD: SILK SHIRT

by - 09:42Bluzki, koszule, sukienki i spodnie w kwiaty… to nieodłączny element wiosennych i letnich stylizacji. Wprowadzają do garderoby wiele koloru i optymizmu. Dzięki czemu nasze samopoczucie poprawia się i czujemy się lekko i dziewczęco.
W jaki sposób nosić i łączyć kwieciste ubrania z pozostałymi ubraniami i dodatkami? Czy kształt naszej figury ma wpływ na to, jakie wzory powinnyśmy wybierać? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części postu :).

Wiele z nas unika noszenia wzorów z obawy przed tym, że pogrubiają. Zimą najmodniejsze były zwierzęce printy, a wiosną królować będą bluzki/koszule, sukienki i spodnie w kwiaty. Najważniejszą zasadą w przypadku kwiatowych wzorów jest to, że duże nadruki powiększają powierzchnię, na której się znajdują, zaś małe są względnie obojętne.  Czyli chcąc optycznie powiększyć mały biust lub poszerzyć wąskie biodra wystarczy dobrać ubrania, które w wybranych miejscach mają duże pojedyncze kwiatowe printy. Efekt pogłębisz, jeśli będą ułożone poziomo. Chcesz, optycznie wyszczuplić sylwetkę? Postaw na koszule, sukienki i spodnie w kwiaty, na których kwiaty ułożone są pionowo!

Z czym nosić ubrania w kwiaty?

Zdarza się, że kwieciste części garderoby sprawiają spore problemy stylizacyjne. Jeśli obawiacie się, ze popełnicie modowe faux pas, to najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest dobranie jednokolorowych ubrań i dodatków. Macie ochotę za kwiatowy zawrót głowy :)? Do kwiecistych spodni czy spódniczki dobierzcie kwiecisty żakiet i gładką bluzkę. Zadbaj jednak o to, by do jednego zestawu nie wprowadzać zbyt wielu kolorów. Kolory kwiatowego ornamentu powinny być stonowane i w podobnej palecie kolorystycznej, w innym przypadku nasza stylizacja będzie…pstrokata i kiczowata. A przecież nie taki efekt chcemy osiągnąć  :).

photos by WHITEMOMENTS 


ubrałam /dressed/ : koszula /shirt/ ZARA , spodnie /pants/ ZARA 
________________
follow me on FACEBOOK /click/ 


follow me on instagram - @justynapolska_fashion 
You May Also Like

8 komentarze

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle