TE PĘDZLE powinny się znaleźć w Twojej kosmetyczce

by - 12:29

Ile macie pędzli do makijażu w swojej kosmetyczce? Jesteście pewne, że używacie odpowiednich pędzli do poszczególnych kosmetyków? Przygotowałam dla Was mini poradnik, dotyczący użytkowania pędzli! Zapraszam!


Pędzel do pudru poznasz od razu
Jest najbardziej charakterystyczny, ale także powinien znaleźć się w podstawowym zestawie każdej kosmetyczki. Wyglądem przypomina mięsistą kulę z delikatnie zaokrągloną główką.  Znany także z japońskiej nazwy kabuki.  Pędzel do pudru, ma za zadanie nałożenie równomiernie i odpowiedniej ilości produktu na stosunkowo sporą powierzchnię twarzy. Wystarczy kilka omiatających ruchów, by zmatowić twarz.

Pędzelek do korektora
Wygląd korektora to krótka i płaska główka, która  jest twarda i raczej mało elastyczna. Jest zdecydowanie mniejszy od pędzlu do pudru, zbliżony wielkością jest do tych do nakładania cieni. Przygotowany jest do nakładania bardzo gęstych produktów. Umożliwia precyzyjne nakładanie produktu na niedoskonałości skóry pod oczami i ukrycie ciemnych podkówek.


Pędzel do różu

Jest mniejszy i bardziej smuklejszy od pędzla do pudru, a jego główka jest ścięta pod skosem. Ścięta główka pozwala na wygodne nakładanie różu pod skosem, zaczynając na policzkach i przeciągając produkt w kierunku skroni. 


Pędzel do blendowania cieni do powiek

Taki pędzel może mieć różne kształty i różną wielkość, jednak musi być kulisty. Dlatego znajdziesz go pod roboczą nazwą „pędzel kulka”. Ma za zadanie rozcierać ostre granice między cieniami, dzięki czemu makijaż wykonany nawet tanimi produktami do oczu będzie wyglądał bardzo profesjonalnie. 


Pędzel do makijażu oczu
Najczęściej jest niewielkich kształtów i dość zgrabny: krótki i płaski. Może być lekko zaokrąglony, a czasem nawet mieć kształt stożka.

Nakładając cienie pędzlem, a nie aplikatorem lub mini pędzelkiem często znajdujący się w zestawie z cieniami, możesz lepiej kontrolować ilość nakładanego produktu i budować makijaż warstwami. Dodatkowo, cienie nakładane pędzlem trzymają się na oczach o wiele dłużej!


Pędzel do makijażu brwi

Może mieć jedną lub dwie końcówki:  z jednej strony ze szczoteczką jak od maskary, którą uczeszesz włoski . Z drugiej strony powinien mieć on płaską, ostrą i ultracienką końcówkę (im cieńsza tym lepiej), która  pozwoli na domalowanie na skórze pojedynczych włosków.
You May Also Like

4 komentarze

  1. Właśnie jestem na etapie poszukiwania idealnych pędzli. Do tej pory wybierałam cokolwiek, jednak doszłam do wniosku, ze czas to zmienić! W końcu, jesli wybiorę sobie te dobrej jakości, z pewnością posłużą mi na lata :) Dzięki za inspirację!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo pomocny wpis, właśnie planuje zakupy pędzli D:

    OdpowiedzUsuń
  3. Nawet nie wiedziałam, że istnieje pędzel do blendowania :O Zwykle nakładam cienie pędzelkiem, takim jak ten, który pokazujesz, a mieszam... palcami :D Jest mi wygodnie, ale trochę się brudzę, więc chyba spróbuję z pędzelkiem. Dzięki za ten poradnik!

    OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle