CZY HYBRYDA NISZCZY NASZE PAZNOKCIE?

by - 15:06


Gdybym zapytała Was, która z Was miałam przynajmniej raz zrobiony manicure hybrydowy, to byłaby to zapewne większość z Was. Ja także należę, do stałych klientek tej formy stylizacji paznokci. 
W końcu uwielbiamy go za wygodę, trwałość i połysk, jaki daje paznokciom.

Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się czy hybrydy są bezpieczne dla naszych paznokci?

Trzeba mieć świadomość tego, że jeśli nasza płytka paznokcia jest cienka, łamie się lub jest rozdwojona na końcach, to niestety manicure hybrydowy nie będzie trwały.
Warto przyjrzeć się składowi lakierów. Najbardziej niebezpiecznym składnikiem hybrydy jest HEMA – wkrótce jego stosowanie będzie w Europie zakazane.

Lampa to nieodłączny element hybrydy. 
Coraz częściej mówi się jednak, że lampy UV mogą uszkodzić macierz paznokcia lub doprowadzić do pojawienia się raka – czerniaka podpłytkowego. Nie ma jednak żadnych badań, które by potwierdzały tą tezę.Warto dodać, że bardzo często uszkodzenia płytki paznokcia, spowodowane są nieumiejętnemu zdjęciu hybryd.  Nie wolno hybryd odrywać od płytki paznokcia! Lakier hybrydowy zmywa się tylko acetonem, który niestety wysusza skórę i płytkę paznokcia. Dlatego warto regularnie robić sobie przerwy, w których będziemy skupiać się na odżywczych zabiegach regenerujących paznokcie.


You May Also Like

3 komentarze

  1. to oczywiste nawet zwykłe lakiery niszczą płytkę

    OdpowiedzUsuń
  2. My another blog is www.gulsahworld.com. I will be happy if you subscribe to my blog .Kisses

    OdpowiedzUsuń
  3. zakochałam się w tych paznokciach, piękne sa. Uważam, że noszone hybrydy dobrze zrobione nie powinny psuć płytki paznokci

    OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle