SERUM, KREM a może... ?

by - 10:53Jeden krem na dzień i na noc? Wykluczone! Nasza skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji w zależności od skóry jaką posiadamy, ale także od jej potrzeb. Warto zadbać o nocną pielęgnację, ponieważ wtedy dochodzi do aktywnej regeneracji oraz odnowy naskórka.

Jak pielęgnować skórę nocą? Sięgnąć po krem, serum czy jeszcze inny produkt?


Krem na noc
Produkt nocny zdecydowanie powinien posiadać bogatszy skład odżywczy, ponieważ jak już wspomniałam wyżej, podczas snu skóra najlepiej się regeneruje. Powinien nawilżyć i odżywić skórę. Większość dostępnych kosmetyków tego typu ma również inną konsystencję, niż kremy na dzień, posiadają bardziej tłustą i gestą  i często zostawiają film, który wchłania się dopiero po jakimś czasie. Uwaga, nie mogą jednak blokować porów!


Serum 
To świetny kosmetyk, który przygotowuje skórę do przyjęcia kolejnych kosmetyków, choć często sam w sobie ma sporo do zaoferowania. To idealny zastrzyk energii dla naszej skóry. Ujędrnia, działa przeciwzmarszczkowo. Czym różni się od innych kosmetyków dedykowanych nocnej pielęgnacji? Serum posiada w składzie składniki aktywne, wystarczy 1-2 krople produktu, aby korzystać z pielęgnujących właściwości.


Maski, maseczki na noc
Czasem warto zamiast kremu skorzystać z dobroczynnych działań maseczek. Maski do twarzy wspomagają działania kremu czy serum i dodatkowo w ich składzie znajdziemy substancje mające na celu nawilżyć, regenerować i "odprężyć" skórę przez noc. Na rynku dostępne są maseczki oczyszczające, wygładzające, rozjaśniające czy zwężające pory.

all inspiration by Pinterest

___________________________

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

You May Also Like

2 komentarze

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle