MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI: OMBRE

by - 11:09


O tym jak szybko rozwija się medycyna estetyczna i kosmetologia nie trzeba wiele pisać, mogę zacytować znane powiedzenie: potrzeba matką pomysłów. I o ile zabiegi mogą pomóc wielu kobietom przezwyciężyć swoje kompleksy, tak również wydobyć ukryte piękno. 
Według mnie najprężniej rozwijającym się trendem jest makijaż permanentny brwi. W poprzednich latach trend niemal uważany był za martwy, tak obecnie z miesiąca na miesiąc pojawia się nowa technika wykonywania tego trwałego makijażu. 
Dziś przedstawię Wam najnowszą technikę – ombre.

Metoda ombre wywodzi się od techniki cieniowania, jest znacznie bardziej subtelniejsza i delikatniejsza od klasycznych metod pigmentacji. Co przekłada się na efekt bardziej naturalnie wyglądających brwi i ich kontur. Jak wygląda technika? Zasada jest prosta: jaśniejsza u nasady a bardziej nasycona przy końcówce. W zależności od kształtów twarzy oraz typu urody, dobierany jest stopień cieniowania. Zaraz po wykonaniu zabiegu brwi są znacznie ciemniejsze, dopiero po upływie kilku dni, po wytłuszczeniu się naskórka bledną w około 50%. Dlatego konieczna jest ponowna wizyta - korekta - która ma za zadanie podkreślić i wzmocnić końcowy efekt.
Po zabiegu należy dbać o odpowiednie nawilżenie i higienę skóry!

Trwałość: makijaż permanentny utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat! Aby utrzymać efekt należy raz w roku uzupełniać barwnik.


Zalety makijażu permanentnego ombre:

- Subtelne i naturalne brwi. Idealny gradient koloru rozłożony jest od najjaśniejszego u nasady do najciemniejszego na końcach brwi

- Mocniejsze podkreślenie dolnej linii łuku brwiowego z równoczesnym roztarciem koloru w górnej linii.


Cena zabiegu waha się w granicach 600-1000 zł

Wady:

Metoda ombre jest delikatna, więc pigmentacja nie jest mocno nasycona, stąd trwałość koloru w partiach dosłownie muśniętych pigmentem może szybciej stracić jakość.

Czy któraś z Was ma wykonane brwi metodą ombre? Jesteście zadowolone?

insp by Pinterest


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
MAKIJAŻ PERMANENTNY: METODA PIÓRKOWA BRWI /clik/

___


follow me on FACEBOOK /click/ 

 
follow me on instagram - @justynapolska_fashion 

You May Also Like

10 komentarze

 1. Oj czeka mnie taki zabieg mysle ze w 2018 w koncu uda mi sie go zrealizowac :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj przydałoby się :)Muszę pomyśleć i przeanalizować wszystkie za i przeciw :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brwi ombre to jedyna dobra droga by robić brwi... + to w sumie żadna nowość, są od jakiego 1,1.5 roku

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie póki co wystarcza henna. Nigdy nie próbowałam makijażu permanentnego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Henna jest fajna ale u mnie szybko schodzi, makijaż mam na lata. Polecam metodę piórkową.Wyglądają bardzo Naturalnie ! JEŚLI macie własne gabinety, to przeprowadzajcie szkolenie swoich pracowników w dobrych instytucjach. Niech uczą się od dobrych szkoleniowców. Oszczędność pieniędzy w przyszłości odbije się na efekcie końcowym

  OdpowiedzUsuń
 7. trzeba przyznać, że metoda ombre wygląda naprawdę dobrze i nie tak sztucznie. Chyba też się skuszę... Mieszkam w Łodzi i zastanawiam się nad tym. Może jakieś inne propozycje dziewczyn z Łodzi?

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładnie zrobione brwi. Interesuję się makijażem permanentnym od dawna ale na razie znam wszystko tylko z teorii. Chcę poznać jak to się robi i zapisałam się na szkolenie do https://www.permanentny.com/ bo koleżanka otwiera stanowisko makijażu permanentnego w swoim salonie kosmetycznym. Sama nie mam jeszcze nic zrobione ale nie wykluczam, że w przyszłości zrobię makijaż permanentny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli masz swój gabinet kosmtyczny albo sama korzystasz z różnych ampułek lub serum odmładzających to polecam https://medikapoland.pl . Ja kupuje tam barwniki do makijażu permanentnego i sa one bardzo bezpieczne, mineralne nie uczulają i bardzo są trwałe. Sprawdzcie sami ich oferte.

  OdpowiedzUsuń

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle