ZADBAJ O NIĄ JESIENIĄ!

by - 10:00
Jesień to czas zmian, z jednej strony żegnamy lato, z drugiej przygotowujemy się do zimy. To czas regeneracji przesuszonej po lecie  skórze i przygotowanie jej do chłodne pory roku.

Jak skutecznie o nią zadbać?

Złuszczanie
Jesień to najlepszy moment na to, by poddać się zabiegom z intensywnym złuszczaniem. Niestety lato pozostawia po sobie pamiątkę w postaci grubej warstwy obumarłych komórek. Sięgnij po peeling, który możesz wykonywać w domu. Dobry peeling pozwoli pozbyć się przebarwień i pobudzi skórę do regeneracji. 
Do tej pory walczysz z przebarwieniami? Sięgnij po serum lub krem z dodatkiem witaminy C, B3 lub wyciągiem z korzenia lukrecji.

Nawilżenie
Jesienią postaw na solidne nawilżenie i nawodnienie skóry! Przesuszenie skóry pojawiające się jesienią może przyspieszać proces starzenia się skóry i uwydatnić istniejące już zmarszczki i bruzdy. Idealnie sprawdzi się kwas hialuronowy! Dlatego odstaw kosmetyki matujące i ściągające!
I nie zapominajcie o najważniejszym! Krem pielęgnacyjny powinien być wyposażony w filtr, conajmniej 15SPF.
all photos by Pinterest

Odżywienie
Skóra sucha po lecie oraz ta dojrzała odwdzięczą się za kompres z dobroczynnych olejków, np. z makadamia albo awokado, które wzmocnią i zregenerują zmęczoną cerę. Najlepiej sprawdzą się podczas aplikacji na noc. To idealna pora na aktywizację!

A Wy macie jakieś sprawdzone triki, jak zadbać o naszą skórę jesienią? 

You May Also Like

1 komentarze

CHCESZ WIĘCEJ ? ZAPRASZAM NA

https://www.facebook.com/JustynaPolskaStyle